Informujemy, że serwis do poprawnego działania wykorzystuje pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być zarządzany poprzez ustawienia przeglądarki.
 

ubezpieczenia zdrowotne

Podstawową opieką medyczną w Polsce jest Narodowy Fundusz Zdrowia. Z doświadczenia wiemy, że czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub zabieg szpitalny jest stosunkowo długi. W związku z tym kilka towarzystw ubezpieczeniowych wprowadziło polisy zdrowotne mające na celu przyspieszenie czasu oczekiwania na daną usługę medyczną. I tak np. czas oczekiwania do lekarza specjalisty skracamy z wielu tygodni do kilku dni, analogicznie skraca się czas oczekiwania na zabieg lub operację w szpitalu. Wykupując polisę zdrowotną wcale nie tracimy możliwości korzystania z usług Narodowego Funduszu Zdrowia. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące ubezpieczenie zdrowotne współpracuje zazwyczaj z kilkudziesięcioma szpitalami na terenie całego kraju. Pokrywa ono koszty planowanych zabiegów lub zwraca poniesione koszty, jeżeli klient wybierze szpital, z którym ubezpieczyciel nie ma podpisanej umowy (zwrot tylko do wysokości w podpisanej umowie z klientem).


Polisa gwarantuje nam:

  • opiekę ambulatoryjną - dostęp do różnych specjalistów, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne,
  • leczenie szpitalne - pokrycie kosztów operacji, pobytu w szpitalu przy podwyższonym standardzie,
  • assistance medyczne - pomoc w planowaniu wizyt u lekarza, badaniach czy wykupieniu lekarstw (nawet z dostarczeniem do domu),
  • ubezpieczenie lekowe - obejmuje leki dostępne w Polsce na receptę i umożliwia ich zakup nawet o 80% taniej.